pátek 10.7.

VŠICI DOMA.

A máme tady pátek, poslední táborový den plný soutěžního klání jednotlivců i družstev v hasičské všestrannosti, umu i zručnosti. Ale i den, kdy jsme chtě nechtě museli dopravit jednu naši tábornici do jičínské nemocnice k ošetření. Bohužel upadla a zranila si ruku a tak jsme ji ošetřili a odvezli k odbornému vyšetření a ošetření. I to je bohužel součástí táborů, ale důležité je, že je v péči těch nejpovolanějších – lékařů.

A teď k vlastnímu průběhu dne z té lepší, veselejší stránky. Po ranních procedurách bylo dopoledne věnováno tréninku hasičské všestrannosti na odpolední soutěžení družstev i jednotlivců v kategorii dorostu, který nám pomaličku a jistě narůstá a dorůstá, což je dobře. A trénink se vyplatil, neb odpolední program prokázal, že opakování je hlavou moudrosti. V družstvech vyhrála v kategorii starších tato parta: Š.Šimůnek, V.Vrtilka, R.Skrbek, N.Dolenská a D.Mikš (34:00 minut). V kategorii mladších vyhrálo družstvo složené z těchto dětí: T.Ceé, P.Kousal, A.Skrbková, O.Soukup a V.Janatová (41:33 minut). Poté nastoupili dorostenci, kteří soutěžili v jednotlivcích. Zde musím podtrhnout bezchybný výsledek našeho R.Skrbka, který celou trasu absolvoval bez trestných minut a výsledný čas14:30 minut byl i nejen výsledným, ale i vítězným. Vše jsme stihli do večeře a po večeři přichází příprava na večerní program – závěrečné vyhodnocení tábora, předání diplomů a cen za soutěže a za účast na táboře včetně odznaků za splnění dovedností, opékání a na úplný závěr stezka odvahy. Abych nezapomněl, dopoledne jsme ještě stihli zdemontovat překážkové dráhy a překážky a dopravili sem dolu na Nebákov, abychom je měli na ranní nakládání připravené.

A co závěrem? Je to neuvěřitelné, jak ten čas rychle utekl, je to asi i tím, že jsme se tady neměli špatně a vše prožívali plnými doušky, děti i naše instruktorské mužstvo. Všem za to patří velké poděkování. Blíží se nám poslední večer, poslední noc, poslední chvíle, chvíle společných prožitků, debat, smíchu, radosti a neuvědomujíc si reálné skutečnosti, že za pár hodin bude opravdu poslední ráno, poslední snídaně, balení a nakládání, krátká cesta do Semil – domů a pak to přijde: ROZLOUČENÍ. Rozloučení s celým táborem, kamarády, kamarádkami, prostě všichni se všemi.

Tak za rok zase neviděnou na našem hasičském táboře, byla jsme tady prima parta a to je vždy to nejdůležitější. Počáteční nedorozumění dávno zapomenuta a radost zůstala a to je vždy to nejdůležitější. Mějte se všichni doma moc hezky a přeji Vám za sebe i za všechny instruktory krásné a radostné prožití prázdnin.

Loučí se s Vámi naše Stánička primářka a mapařka, Anička a Sonička topografky, Verunka a Deniska provaznice a kreativistky, Janička dokumentaristka, Jiřík koloista + loďař a šéfíček tábora, Kájové a Zdenda servismeni, Péťa překářkář, Míša štafetář, Mareček  útočník + vedoucí mládeže a starosta sboru v jedné osobě a pochopitelně i já, Váš věrný dopisovatel a zásobovatel tábora v jedné osobě.

Mějte se moc hezky.

BODOVÁNÍ CHATEK

pá        celkem     konečné pořadí

1.          5,00        25,90*      nehodnoceno

2.          5,00        10,00        nehodnoceno

3.          3,00        26,00                  9

4.          5,00        29,00                  4

8.          5,00        29,25*                3

9.          3,00        24,90                 10

10.        4,00        26,80                  7

11.        5,00        24,50                 11

12.        4,00        28,70                  6

13.        5,00        29,80*                2

15.        3,00        26,50                  8

16.        5,00        28,80                  5

17.        5,00        30,00                  1

Po součtu bodů a s přihlédnutím na skutečnosti u chatek č.1. a 2. (neúčastnili se celého tábora) se celkovým vítězem za nejlepší úklid stala chatka č.17 – D.Mikš pod vedením J.Jiránka a gratulujeme.

Vítězem za nejhorší úklid na chatce je chatka č.9 – Nerad M., Nerad T., Kousal P. ml., Soukup O. pod vedením P.Kousala st. a tady opravdu není k čemu gratulovat.