Neděle 4. Července 2021

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILYM I.

NEBÁKOV 2021

NEDĚLE 4.ČERVENCE 2021

Ahojky všichni doma,

Zdravíme Vás z Nebákova. Dnešní den nám začal budíčkem a rozcvičkou. Samozřejmě v rozumném rozsahu. Počasí nám od rána přeje, je krásně sluníčkově a dopolední program tím nebyl nijak ovlivněn. A tak po snídani a bodování úklidu chatek se mohla ta naše omladina pustit do hasičiny, která bude vždy v dopoledním programu. Všechna družstva postupně navštívila jednotlivá stanoviště, která byla rozmístěna po celém areálu i v jeho blízkosti (požární útok, střelba, orientace v mapách, uzlování, štafety, hasicí přístroje atd.). Dorazil už i náš poslední instruktor Tomášek, takže jsme tady už kompletní. Pochopitelně jsem postupně obešel všechny stanoviště, abych pro Vás získal i nějaké ty fotečky, které Vám přikládám.

Bohužel problém s internetem je stálý, takže musíme trochu improvizovat a chodit s počítačem jinam, abychom Vám mohli zpravodajství posílat.

Preventivně Vás taky s předstihem informuji, že v úterý tady nebudeme, protože pořádáme výlet do Prahy. Jedním z míst, které navštívíme bude i prohlídka hasičská zbrojnice na Pražském hradě.

Tak a já teď mažu na místní terasu dohledat nějaký ten signál, abych Vám toto mohl poslat. Máte zde i přiložené bodování chatek a postupně budu i doplňovat info o tom, kde kdo bydlí a složení jednotlivých soutěžních družstev.

Zatím se loučím, užívejte prodloužený víkend (a bez dětiček :-D ) a navečer jsem zas u Vás s dalšími zprávičkami.

Váš dopisovatel Láďa

Hezký podvečer Vám vše doma.

Čas nedělní se nám pomalu, ale jistě přesunul do druhé poloviny, které jsme věnovali sportovním aktivitám. Dvě družstva osedlala svá kola a vyrazila na nich směr Vidlák a Kost. Zbývající část táborových dětí si zvolilo lodičky a aktivity u zdejšího rybníku. Někteří si i zapinkali pinec. Pár lehkých odřenin z kol naše paní primářka Stánička odborně ošetřila, nic vážného, nemusíte se strachovat. Teď máme po večeři a za chvíli bude pokračovat další část dnešního programu a to celotáborová soutěž v přehazované. Zapojují se všechny dětičky. A to jak herně, tak i jako publikum, což při sledování jejich fandění i svým konkurentům, člověka hřeje na srdíčku. Prostě jako jedna rodina.

Jinak jsou všichni v pořádku, zatím jsem ještě nezaznamenal nikoho, kdo by z těch nových a mladších zatoužil odcestovat domu.

Přidávám pár fotografií a též rozpis chatek, aby jste věděli kde Vaše-naše dětičky i instruktoři bydlí a spinkají. A abych nezapomněl, v době covidové zde v chatkách proběhla jejich celková rekonstrukce vnitřních prostor a i vybavení a opravdu se povedla. Za to patří majitelům zdejšího areálu velké poděkovaní.

A já se pro dnešní den s Vámi všemi loučím a zítra jsem tady u Vás opět v cca 12 hodin, před obědem.

Z Nebáku se s Vámi pro dnešek loučí Láďa zpravodaj :-)

6/4/2024–7/4/2024

Vlašim - hasičská všstrannost a brannost