Výročí 150. let od založení

 

SRAZ PARNÍCH STŘÍKAČEK

Semilští dobrovolní hasiči letos slaví 150. výročí od svého založení!

Náš sbor je prvně založeným sborem dobrovolných hasičů v okrese Semily a to jako součást sokolské jednoty, Tělocvično – hasičská jednota Sokol v Semilech, stalo se tak 24. 5. 1871. Náš sbor vždy byl a je významným představitelem hasičstva, kulturního života a výchovy mládeže. Tímto Vás zveme na naši oslavu tohoto významného výročí. Přijďte se seznámit s naší historií a současností do semilského muzea, ve kterém bude zahájena výstava v sobotu v 9:30. Dále jsme pro Vás společně s KC GOLF připravili bohatý kulturní program na Ostrově.

 

Tímto bychom Vás tedy chtěli pozvat na již 9. Celorepublikový sraz parních stříkaček (parniček), který se bude konat od pátku 13. 8. až do neděle 15. 8. 2021, jehož hlavní program bude probíhat v Semilech na Ostrově. Těšte se na ukázku historických parních stříkaček v činném stavu, které budou propojeny hadicovým vedením a budou dálkově přepravovat vodu v centru města Semily.

 

! Při příchodu na kulturní akci je návštěvník povinen splňovat jednu z nařízených podmínek !

  • Doložit negativní RT – PCR test starý nejvýše 7 dní.
  • Doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin.
  • Absolvovat samotest zakoupen na místě. 
  • Doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covid-19 v době ne delší než 180 dnů před dnem konané akce 
  • Aplikaci očkování proti covid-19, přičemž od poslední dávky vakcíny musí uplynout nejméně14 dní.

 

  • Dětí do 6 let se tato opatření netýkají.  

Tato akce se bude v Semilech konat již po třetí. První ročník se uskutečnil v roce 2008 a druhý v roce 2013, dle ohlasů veřejnosti a ocenění města Semily, jsou akce úspěšné. Akci pořádá náš sbor dobrovolných hasičů Semily I. Jedná se o unikátní událost, při které se setkají parní stříkačky z různých koutů České republiky, které jsou v činném stavu. Těchto parniček je v celé České republice cca 15 provozuschopných a prozatím máme přislíbenou účast 10 z nich, včetně naší z roku 1904. Unikátnost akce spočívá v tom, že tyto parní stříkačky jsou vyrobeny v letech 1881-1912, a málokdy se v takovém počtu na jednom místě setkávají. Tímto se pokusíme přiblížit srazu z roku 2008, který byla velice úspěšný.

Celou akci odstartuje letní kino v pátek ve 21:30, ve kterém se můžete těšit na snímek „Hoří má panenko“. Sobotní celodenní program pro celé rodiny pro Vás připravil SH ČMS-SDH Semily I. Krom prohlídky krásných parních stříkaček se můžete zúčastnit dálkové přepravy vody. Na Ostrově bude od 11 hod. kulturní program plný hudby a zábavy, který připravil KC Golf Semily.

11.00 uvítání a vystoupení country kapely KTP z Mladé Boleslavi, která hraje převážně české country.

13.00 Pohádkový příběh o těstu, chlebu, zadělávání a pečení: OTĚSTÁNEK Studia Damúza ožije v kuchyni a kyne rychleji, než byste čekali…

14.00 BABYLON BAND desetičlenná kapela z Prahy, která naláká na originální a svižné dětské písničky.

15.00 Program okolo parních stříkaček a dálkové přepravy vody.

18.00 THE PEANUTS kapela ze Semilska složená z mladých a nadějných muzikantů interpretujících především bluesrock.

20.00 MAGNUM JAZZ BIGBAND pražská kapela složená z mladých hráčů s týmovým duchem a nadšením pro hru. V repertoáru kapely není pouze jazz a swing, ale hlavně latina, funk, rock, dokonce i hip-hop.

22.00 SUPERHERO KILLERS neotřelá party kapela, která Vás roztančí. Jedenáctičlenný band se silnou dechovou základnou s nadupaným, neotřelým aranžmá plným funky, pop a soul rytmů. 

  Přijďte okusit historii hasičů plnými doušky, těšíme se na Vás a všichni jste vítáni!

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

20/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bystrá - Hasičský útok
27/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Libštát - Hasičský útok
3/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Želechy - Hasičský útok
10/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bukovina - Hasičský útok
17/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bozkov - Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^