VII. Celorepublikový sraz historických parních stříkaček v Otrokovicích-Kvítkovicích

SDH SEMILY I. MAJÍ DALŠÍ ZÁPIS V KNIZE REKORDŮ

Tuto sobotu 15.června 2019 se v Otrokovicích-Kvítkovicích konal již VII.ročník celorepublikové soutěže historických hasičských parních stříkaček. Místní sbor se ujal pořadatelství a zároveň tím i oslavil 125 let od jeho založení. Celkem se sešlo 11 funkčních parních stříkaček a pochopitelně nechyběla ani ta semilská. Soutěž doplňoval doprovodný program, například ukázky mladých hasičů, funkční ruční stříkačky apod. Vlastní soutěž měla již tradičně 4 kola (rychlost zátopu do 5 atm., na přesnost, plnění džberu a kdo nejdál). Po náročném dni, bylo totiž navíc i 35oC ve stínu a jasno, se všichni účastníci dopracovali až do úplného závěru. Celkové prvenství si nakonec a zaslouženě domu odvezl sbor z Opočna, druhé místo pak SDH Klatovy a třetí sbor z Bořitova, který je v příštím roce, netradičně až září, pořadatelem dalšího ročníku. Semilský sbor ať se snažil jak to šlo, nakonec obsadil 7 příčku. A protože za semilský okres nebyl sám, soutěže se také účastnil sbor z Roztok u Jilemnice, bylo to krásné zastoupení tak malého okresu, kterým ten semilský bezesporu je.

Celý soutěžní den byla přítomna i komisařka z agentury, která vydává a vede českou verzi Knihy rekordů. Ta v úplném závěru potvrdila, že byla splněna podmínka pro další zápis a dosažení rekordu v počtu přítomných a funkčních parních stříkaček na jednom místě. A tak roztočtí i semilští hasiči jsou, nebo spíše budou, opět uvedeni v nové verzi Knihy rekordů.

Pořadatelům i všem, kteří pomáhali organizovat a zabezpečit plynulý chod celé soutěže patří velké poděkování a organizátorům předali i drobný dárek.

Ladislav Bruckner

zástupce starosty SDH Semily I.

6/4/2024–7/4/2024

Vlašim - hasičská všstrannost a brannost