Úterý 2. Července 2019

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILY I.

NEBÁKOV 2019
(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)
ÚTERÝ 2.července 2019

10:30 hodin

Vážení rodiče, sourozenci, babičky i dědečkové, přátelé, spřízněné duše.

A máme tady úterý, třetina tábora utekla jako voda. Je to neuvěřitelné, ale je to tak.

Blíží se nám středa, kdy je plánován celodenní výlet, dovolím si Vás ještě jednou upozornit, aby jste si na tento den neplánovali návštěvu tábora, protože tady nebudeme a přijedeme nazpět až někde mezi 17-18 tou hodinou. Měli bychom se v tento den na kolech rozjet do Prachovských skal, ale ještě pevně není určeno. Vše pochopitelně záleží na počasí, které uzpůsobuje náš táborový program, obzvláště výlet na kolech a do přírody.

Ale naopak, přijeďte se podívat ve čtvrtek na naši táborovou karnevalovou diskotéku, která začíná od 19 ti hodin.

Včera se nám vyměnila děvčata Votočkova, takže drobná změna ve složení, ale ne v počtu. Hned se Simča zapojila do táborového dění, a to je moc dobře.

No a teď něco k dnešku. Po budíčku tradiční rozcvička a osobní hygiena. Snídaně opět pestrá, nejraději bych už řekl, prostě tady zcela normální :-) Dnešní hodnocení chatek nás trochu překvapilo, ale nezaskočilo. Padla i trojka s mínusem, což Vám asi napovídá, jak to v té chatce vypadalo. Kdo to byl ten hříšník, teda hříšníci, si můžete lehce zjistit. Pochopitelně ve fotogalerii je uvedená tabulka s průběžným bodování a hodnocením.

A jak vypadá dopolední program? Již tradičně, požární útok, teorie i praxe zdravovědy, střelba, topografie, značky hasičské i topografické. Všichni se snaží a to je dobře. Někomu to jde na první pokus, někdo musí tak trochu přitlačit na pilu, ale stejně to nakonec zvládne každý. Chce to jen čas a trochu té trpělivosti. Teď mají malou přestávku na svačinu a pak dokončí takový ten okruh, aby se všichni u všeho vystřídali. Jen na hasičském útoku složení zůstává po celé dopoledne shodné.

Pro dětičky máme na dnešní večer překvapení. S nápadem přišla naše šéfová z Nebákova. Pokud to vše dopadne dle našich představ, tak to bude zajímavé. Zatím nic neprozradím a nechám v napětí i Vás všechny, kteří sledujete a čtete naše zpravodajství.

Tak a teď jdu zpracovat nějaké to foto, aby to psaní nebylo jen o psaní, ale i o těch fotečkách.

Zatím se mějte moc hezky.

Váš zpravodaj Láďa

PS: Slunce zase svítí jako by to mělo být naposled, jo a abych nezapomněl, včera tady byl takový slejvák,  neuvěřitelný. Plných 5 kapek na 20 čtverečných kilometrů.

 

17:00 hodin

Hezké odpoledne Vám všem.

Zatím co omladina rozjíždí další kolo týdenní soutěže, já jsem dokončil úpravu několika fotek z dopoledního i odpoledního tábora.

Odpolední program jsme opět věnovali vodě, ale též i individuální činnosti jednotlivých táborníků. Někteří se honili s pálkami kolem stolu na pinec, jiní hráli různé hry atd. Jinak všichni jsou v pořádku a zdraví jako rybičky a myslím si, že i spokojení.

Provedlo se i pár oprav chatek, nějaká ta klika nebo rozbité okno. Ale to jsou takové ty normální nemoci na táboře.

A teď k tomu večernímu programu, o kterém jsem psal v dopoledním zpravodajství. Je lidskou přirozeností být zvědav, a tak si myslím, že každý z Vás nejprve zabrouzdá na fotečky a tak už ví, že dnes bude nebákovské letní kino s nezapomenutelným Tomášem Holým společně s Janou Preissovou, Františkem Němcem a pochopitelně dědečkem Josefem Karlíkem ve filmové komedii z prostředí Českého ráje „Jak dostat tatínka do polepšovny“. Za ten nápad, jak jsem již předeslal, může naše paní nebákovská šéfová. Děkujeme za super nápad. No a protože jsme mistry improvizace a nic nás nezastaví, máme vše již připravené a odzkoušené. Jen dětičky ještě nic neví. Takže PST a prosím Vás touto cestou, moc Vás prosím, aby jste jim to nepsali a ani nevolali, DĚKUJI ;-)

No a já Vám teď toto umístím na fcb a mažu za nimi se kouknout, jak zápolí.

Z Nebákova Vás všechny zdraví Láďa :-)

Den očima dorostenek:

V dopoledních hodinách děti zase čekalo hasičské zaměstnání. V odpoledních hodinách se hrála hra s názvem ,,Hajzlbába“, ale děti to přejmenovaly na ,,Hajzllady“, kterou dělala jedna z našich vedoucích a to Deniska. Večer se udělalo letní kino a koukalo se na Jak dostat tatínka do polepšovny. Každý dostal popcorn a pití, které rozdával náš Večerníček a to vedoucí celého tábora Jiřík.

(Valentýnka)

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

20/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bystrá - Hasičský útok
27/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Libštát - Hasičský útok
3/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Želechy - Hasičský útok
10/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bukovina - Hasičský útok
17/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bozkov - Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^