Středa 7. Července 2021

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILYM I.

NEBÁKOV 2021

(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

STŘEDA 7.července 2021 – 10:00 hodin

Přeji Vám všem doma hezkou středu.

Máme tady další táborový den. Včera jsem se trochu odmlčel, ale dnes jsem již opět tady a přináším další táborové zpravodajství. Dnešní program trochu uzpůsobujemepočasí, máme tady zataženo, občas něco kápne, ale jen opravdu nějaká ta kapka. Jen tak aby se neřeklo. Ale teď se vrátím časem a trochu o včerejším dni, který byl výletový. Po ranních procedurách a tentokrát bez bodování úklidu chatek se všichni přesunuli nad tábor, kde na ně čekal autobus. Tedy dva, protože nás je letos tolik, že jeden je prostě málo. Prohlídka Prahy byla letos jednodušší, ale o to poutavější. Hlavním bodem byla návštěva profesionálního hasičského sboru na Pražském hradě. Místní posádka ukázala dětem jak jejich techniku, tak i další vybavení. Někteří z nich si i toto jejich vybavení vyzkoušeli a prohlídli i auta zevnitř. Pochopitelně když už se nacházeli v areálu Pražského Hradu, tak byla zcela logická návštěva Chrámu sv.Víta a zahrad hradu. Nerudovkou se pak prošlo k úřadu naší vlády. Cestou nazpět byla zastávka v mekáči, jak jinak. Musím přiznat, že z toho naše šéfová Janička radost neměla, protože k večeři byla svíčková a tak moc dětí nevečeřelo, protože se právě v tom mekáči nacpalo. Ale svíčková byla jako vždy výborná. Já si dal 2x.

Po večeři došlo opět na táborový turnaj v přehazované, který se pomalu blíží ke svému závěru. Ostatní, kteří nefandili využili svůj čas dalšími sportovními aktivitami.

A ještě se trochu vrátím k pondělnímu odpoledni a večeru. Opět pokračování turnaje v přehazované a naši instruktoři připravili soutěž družstev v hledání smluv, jak to nazvali. Podle mapy, kterou si jednotlivá družstva vyrobila, jim jejich vedoucí do té jejich mapy po projití okolí zakreslili místa, kde byla jednotlivá stanoviště. Dětičky pak už bez vedoucích musela podle té mapy tato místa najít. Pak už jen následovalo trochu osobního volna a jít do hajan.

Včera jsme museli navštívit jičínskou nemocnici. Máte tady jeden úraz, ale doma můžete být v klidu. Jeho maminka je naší instruktorkou a je tím pod dohledem. Ostatní běžné odřeniny, které se prostě stávají, naše paní primářka Stánička vždy odborně ošetří. Nic vážného.

A to je zatím pro dnešní dopoledne vše. Mám pro Vás připraveno i několik fotografií. V první části jsou fotky ze včerejšího výletu doplněné pondělním odpolednem.

Mějte se hezky a já se ještě dnes určitě ozvu.

Loučí se s Vámi Váš zpravodajce Láďa

PS: Máte tady i jídelníček a zítra večer bude již tradičně čtvrteční karnevalové disco řádění na Nebáku.

19:00 hodin

Ahojky z Nebáku,

A máme tady podvečer. Dnešní den jsme trochu poobrátili, protože se dopoledne trochu více rozpršelo a tak se dopolední program přesunul do společenské místnosti zdejšího zařízení a místo hasičiny se zařadil jiný program, který měli instruktoři připravený právě na takového situace. A po obědním odpočinku se šlo teprve na hasičské tréninky. Jako obvykle útoky, topografie, střelby atd. To se ale týkalo jen mladších a starších. Dorost odjel z tábora a v okolí běhal (snad běhal a nechodil) orientační závod. Pochopitelně jsme doufali, že se nám vrátí všichni. Sice jsem v sobotu ještě v Semilech před odjezdem na tábor říkal a všechny rodiče upozorňoval, že výnosem ministra školství, mládeže a tělovýchovy číslo 112/2021 mále letos povolené 15ti % ztráty, ale doufali jsme, že snad k tomu nedojde. A nedošlo. Z orienťáku se jich vrátilo naopak o 5 víc :-D

Po večeři a opět po krátké odmlce pokračovala přehazovaná a osobní volno podle své volby. Jinak některá družstva stále ještě pracují na svých táborových vlajkách, které budou dnes v podvečer vyhodnoceny a body započteny do celkového hodnocení táborové soutěže družstev.

Mám pro Vás pochopitelně připravených i několik aktuálních fotek. Je někdy obtížné vybrat z toho množství. To se hlavně týkalo včerejšího výletu do Prahy, kdy jich bylo cca 300. Tak snad jste našli i ty Vaše dětičky.

Zítra budu opět pokračovat ve zpravodajství a taky připomínám, že zítra od 19:00 hodin tady máme tu diskošku. Záleží na počasí, zda venku a nebo ji budeme muset přesunout do společenského sálu v budově. Uvidíme. V každém případě se nám dnes tábor půlí a zítra už jdeme do druhé poloviny, strašně to letí. Takže nezapomeňte navštívit, a to brzo, drogerii pro nějaké ty prací prášky, budou se Vám brzy hodit :-D

Zatím se s Vámi loučím, přeji Vám všem hezkou dobrou noc a zítra na shledanou.

Váš zpravodaj Láďa.

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

25/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Vysoké nad Jizerou - disciplíny jarních kol Soptíkova poháru
26/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Poniklá - 4x100 m, 100 m překážek. Hasičský útok
1/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Semily, Ostrov - Hasičský dětský den
1/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Turnov - disciplíny jarních kol Soptíkova poháru
2/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Turnov - 4x100 m, 100 m překážek. Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^