Středa 6. Července 2022

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILY I.

SVATÁ KATEŘINA 2022

(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

STŘEDA 6.července 2022 

Zdravíme všechny čtenáře, dneska dopoledne nás navštívil Český Červený Kříž přímo ze Semil a měli pro nás připraveny program ohledně první pomoci. Dozvěděli jsme se informace, jak resuscitovat dospělého člověka, ale i novorozeně. Děti měly možnost si tuto pomoc zkusit na figuríně a byly velice šikovné. Moc děkujeme za krásnou návštěvu a ukázku.
K obědu jsme měli vývar a pečené maso se špenátem a houskovým knedlíkem.
Po obědě jsme se přemístili do lesa, kde se hrála hra “Záchod”. V této hře dostali vedoucí nálepku na záda s názvy střevních problémů. Družstva musela běžet skrze les a dorazit k pařezu, kde byly rozmístěné žetonky ve formě hvězdiček. Děti měly na začátku hry 3 životy a pokud je chytily střevní problémy (vedoucí), tak přišly o 1 život. Každý člen družstva mohl během svého běhu přinést pouze 1 žeton. Na trati byly vždy 3 účastníci.
Dále se hrála oblíbená “Stezka štěstí”, která byla tvořena z házení kostek (pro postup dále bylo nutné hodit číslo 6), kámen, nůžky, papír (vyhrát nad dorostencem), karty (uhodnout správnou barvu), špejle (z ruky vybrat nejkratší), pěsti (uhodnout v jaké ruce je kamínek), sudý a lichý (číslo za zády).
Dnešní jediná hra, která se započítávala do celotáborové hry byla z motání uzlů ve formě štafety. Mladší děti musely udělat plochou spojku, dále si starší, dorostenci a vedoucí museli losovat mezi lodní smyčkou, zkracovačkou, tesařským uzlem a úvazem na proudnici. Celá tato soutěž byla velice těsná a jednalo se zde skutečně o necelé vteřiny.
Pořadí:
1.místo - žluté družstvo
2.místo - červené družstvo
3.místo - modré družstvo
4.místo - oranžové družstvo
5.místo - zelené družstvo
Na večeři jsme měli přírodní kuřecí plátek s rýží.
Následoval souboj ve volejbale mezi SDH Semily I a SDH Klamoš. Při fandění se sešel celý tábor a všichni jsme pečlivě fandili. Naše SDH si odneslo vítězství a ani jednou neprohráli. Děkujeme za super hru. ????

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

30/4/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
zbrojnice - Čarodějnice
4/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Jablonec nad Jizerou - štafeta dvojic+hasičský útok
8/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Kundratice - štafeta 4x60+hasičský útok
11/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Košťálov - štafeta CTIF+hasičský útok
18/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Podmoklice - útok CTIF (starší)+hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^