Středa 5. Července 2023

SVATÁ KATEŘINA 2023

(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

Pravidelný zpravodaj můžete také sledovat na facebooku SDH Semily1   a na instagramu sdhsemily1

STŘEDA 5.července 2023

Ahoj všichni,

dneska máme 5.7. a to znamená, že za sebou máme již 5. den hasičského tábora.

 

Ráno jsme začali pozdějším budíčkem a snídaní, tentokrát bez rozcvičky. Po snídani jsme se šli všichni připravovat na náš celodenní výlet, který začínal v 10:00 společně s příjezdem autobusů.

 

Nejprve jsme přijeli na horní parkoviště do Kuksu, ze kterého jsme se prošli přímo k hospitalu Kuks. Tam nás čekala prohlídka objektu. Museli jsme se rozdělit do dvou skupin a poté jsme s průvodkyní šli do objektu. Dozvěděli jsme se informace o historii, byla nám ukázána stará lékárna u Granátového jablka a poté jsme viděli známé Braunovy sochy Ctností a Neřestí. Dále jsme se krásně vyhnuli dešti a zamířili jsme do dělostřelecké tvrzi Stachelberg, která se nachází nedaleko Trutnova. Zde nás opět čekala prohlídka po dvou skupinkách. Byli jsme téměř 55 metrů pod zemí a mohli jsme se procházet po vybudovaných chodbách.

 

K večeři na nás už čekali boloňské špagety. 

 

V táboře jsme měli hezké překvapení ve formě zbořeného stanu vlivem deště, ale nebojte, již máme postavený dva nový. 

 

Děti i vedoucí jsou nyní vyčerpaný, ale plný zážitků.

 

Posíláme pozdravy 

^