Středa 1. Července 2020

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILY I.


NEBÁKOV 2020


(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

 

STŘEDA 1.července 2020 – 8:45 hodin

Ahojda všem doma.

Je to ale fofr, dnes máme zlomový den, tábor se nám už krátí a vstupuje do jeho druhé poloviny a to ať už se nám to líbí a nebo ne. No a když už jsme u těch zajímavých zpráv, tak už začínáte kupovat vánoční dárky? I rok postoupil do druhé poloviny a Vánoce jsou tady na to šup? :-D

Ale vrátím se k včerejšímu večeru a dnešnímu programu. Jak jsem už včera předeslal, večer byl věnován volejbalu, teda spíše k přehazované. Musel se brát ohled na ty nejmenší, takže si to jednotlivá družstva rozdala mezi sebou. A jak to dopadlo? No to ještě nevím. Naše dorostenecká tajná rada stále přede mnou tají průběžné výsledky, tak to už musím z nich vymámit, aby jste taky věděli jak si ty naše Vaše dětičky vedou. Po večerce všichni vlítli pod peřiny a musím říci, že letos je to až neuvěřitelné, protože buď je tak doslova utaháme a nebo nevím, ale jak pak zalehnou, tak až do budíčku spinkají, že o nich ani nevíme. Někdy máme i podezření, že všichni zdrhli :-D

Ráno opět v poklídku a pohodičce. Po budíčku trochu rozcvičení, ale nepřeháníme to. 10 kilometrů běhu a 100 kliků je zcela zklidní na celý den :-D Kecám, ale všichni se snaží, někdo více, někdo méně. Po ranní hygieně byla snídaně a úklid chatek a příprava na bodování úklidu chatek i jejich blízkého okolí.

Teď už se všichni připravují na dnešní výlet. Koloisti kontrolují kola, zkoušejí brzdy, přehazovačky a zahřívají motory, které nemají. Skupinka vlakjedoucích to bude mít jednodušší. Na vlak je dovezeme mikrobusem a pak je do Sobotky doveze vláček motoráček. A technické družstvo, já a Stánička pak vyrážíme jako poslední s jídlem a dalšími věcmi. Sraz je v Sobotce na koupališti. Návrat je plánován na cca 17:30 hodin, aby se stihla večeře. Od vlaku je opět dovezeme, koloisti po vlastní ose no a technické vozidlo, snad bez poruchy, tady bude již před 17tou hodinou. Počasí nám přeje i předpověď je super. Má být kolem 26 stupňů a jasno.

Já se dnes ozvu až večer, počítám kolem 20 – 21 hodiny i s fotkami z dnešního dne a pochopitelně nějakým tím komentářem, aby jste věděli jak to vše probíhalo a dopadlo.

Mějte se moc hezky, ti z Vás, co jste v pracovním protestu přeji klidný bezstresový den, ti z Vás co užívají volno nezapomeňte na opalovací krém a jinak se mějte všichni moc fajn.

Z Nebáku se s Vámi prozatím loučím.

Láďa

 

19:30 hodin

Hezký podvečer Vám všem doma.

Tábor se nám nenápadně, ale jistě odpoledním programem přesunul do druhé poloviny. Letí to letí. A teď něco k dnešnímu toulání se po okolí.

Cyklotrasa vedla z Nebáku na Kost, kde byla jen krátká přestávka, až do Sobotky. Ti kteří jeli vlakem si to namířili přímo do Sobotky. Naše technické vozidlo měla na palubě dvě slečny. Usoudili jsme, že je to pro ně prospěšnější a lepší. V Sobotce každý poobědval pečené kuřecí stehno s chlebem a k tomu byla nektarinka a sypaný koláč tří druhů s drobenkou. Tentokrát jsem ani já neodolal. Koupaliště sice bylo naplněné jen z poloviny, ale aspoň má voda čas se trochu prohřát a vzhledem k času, kdy jsme tam dorazili, tak byl celý bazén prakticky náš. Cesta nazpět byla opět komplikovanější, opět na tři skupiny + technické vozidlo. Se Stáničkou jsme ještě stihli nákup v Jičíně, jen jsem udělal drobnou chybičku. Turnov Trutnov kdo se v tom má vyznat, že :-D Hold mě nějak přitáhlo mé rodné město a tak jsem vyrazil směr Trutnov. Ale naštěstí se omyl posléze zjistil, takže jsme se nemuseli obracet na kruháči u Hradce Králové :-D Po 17 hodině už byl na Nebáku opět celý tábor. Stánička měla trochu práce, bylo několik odřenin. Nej byl asi náš instruktor Milánek, který na závěrečné rovince udělal salto mortale a zvažovali jsme, zda jej oblepit a nebo zavázat celého od hlavy k patě. Neeee, odřel se na břichu a na dlaních obou ruk, ale byl statečný a ani moc nebrečel :-D Slíbili jsme mu lízátko a zmrzlinu, které stejně nakonec nedostal :-D

Po večeři je teď trochu volna a pak bude pokračování ve volejbale, teda přehazované. Já ještě připravím pár fotek a ty posléze přidám.

Zatím ahojky a ještě se dnes ozvu.

Váš Láďa

 

20:45 hodin

Posíláme pozdravení z nebákovského údolíčka přátelé.

A já se hlásím z dnešního posledního zpravodajství z letošního 12tého tábora, tady na Nebáku č.9.

A jak to teď tady probíhá? Tak dětičky mají již po dnešním kole přehazované a vzhledem k tomu, že z nich vymámit nějaké výsledky z těch jejich soutěží, jsem jim udělil důtku s výstrahou. A proč, no přece aby i Vy doma jste věděli jak si ty naše Vaše děti vedou. Nic méně teď už mají osobní volno a stále je neopouští ten sportovní duch a to je moc prima. Nesedí a „nečučí“ do počítačů, ale dělají něco pro své zdraví a ani si to neuvědomují. Berou to prostě jako hru, no jako za našich mladých let, který tedy já už pomalu nepamatuji :-D

Celičký den bylo krásně sluníčkově a i teplo. Jen ten přechod navečer je stále ještě dost znát, zem není prohřátá a tak se to prostě a jednoduše projevuje. Ale na náladě nám to neubere. Dnes se nám vrátila i naše Kačenka, aby s námi dokončila tábor a byla tady u nás. Na druhou stránku se s námi rozloučila jedna naše tábornice. Vloni tady byla jen několik dní, letos se polepšila, tak snad příští rok to dá celé. Moc nás to mrzí, ale i to se stává. Jinak jsou všichni v pořádku, teda když nepočítám nějaké odřeniny z dnešního kolovýletu. Ale to se stává a není žádná zlomenina nebo něco podobného. Trochu nám tady schází naše Nikča, letos měla sudý rok a tak jsme preventivně měli zajištěný pytel sádry, protože každý sudý rok si nějakou z tábora odvezla, na ruce nebo na noze. Takže pokud někdo potřebuje sádru ve větším balení máme na skladě :-D Ale i tak Tě Nikčo všichni zdravíme a přejeme pevné zdraví a chybíš nám tady.

A já se s Vámi pro dnešek již rozloučím. Myslím, že už dál nebudu zkoušet Vaši trpělivost s těmi mými slovosledy a opět doufám, že mě nebude ve spánku strašit má češtinářka ze základky.

Ahojky Vám všem, přátelé.

Z Českého krásného ráje se s Vámi loučí

Láďa

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

25/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Vysoké nad Jizerou - disciplíny jarních kol Soptíkova poháru
26/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Poniklá - 4x100 m, 100 m překážek. Hasičský útok
1/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Semily, Ostrov - Hasičský dětský den
1/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Turnov - disciplíny jarních kol Soptíkova poháru
2/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Turnov - 4x100 m, 100 m překážek. Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^