Soptík 2019 ukončen

OKRESNÍ POHÁROVÁ SOUTĚŽ MLÁDEŽE OSH SEMILY

JABLONEC N.JIZEROU

V sobotu 5.října 2019 se v Jablonci nad Jizerou opět sešla hasičská mládež na letošním posledním kole okresní soutěže hasičské mládeže pod patronací OSH Semily „O pohár dráčka Soptíka“. I přes ne zrovna vlídné počasí se sešlo 34 družstev v kategorii starších a 32 v kategorii mladších. Konečné prvenství v mladších vybojovalo místní jablonecké družstvo A, druhé pak Víchová nad Jizerou a třetí příčka patřila Mříčné A. U starších první i druhé místo získal místní Jablonec nad Jizerou a třetí si domů odvezl sbor z Bozkova A.

A jak dopadl celý letošní pohárový ročník po splnění kritérií a jak si vedla družstva semilského okrsku?

kategorie mladších (35 soutěžních družstev):

1. SDH Jablonec nad Jizerou A
  2. SDH Mříčná A
  3. SDH Bozkov A

(5. SDH Semily I. A, 8. SDH Bítouchov A, 9. SDH Chuchelna A, 11. SDH Semily I. B, 12. SDH Bítouchov B, 15. SDH Podmoklice A, 16. SDH Chuchelna B)

kategorie starších (29 soutěžních družstev):

1. SDH Semily I. A
  2. SDH Jablonec nad Jizerou A
  3. SDH Bozkov A

(6. SDH Bítouchov A, 10. SDH Chuchelna A, 17. SDH Semily I. B, 16. SDH Semily-Podmoklice A)

Když k tomu ještě přidám i konečné výsledky u „Krále útoků“, tak můžeme být právem hrdi, co ta naše semilská okrsková mládež v tomto roce již a opět dokázala, jak statečně bojovala o každý bodík, o každou setinu vteřiny. Všem našim mladým hasičům a jejich instruktorům touto cestou děkuji za vzornou reprezentaci našeho okrsku a jen tak dále.

12.listopadu 2019 nás ještě čeká okresní soutěž mládeže OZ ZHV Plamen ročník 2019/2020, který bude zahájen v 9:00 hodin v Čisté u Horek, kde budeme mít svá „želízka v ohni“ jak v kategoriích mladších a starších, ale i dorostu. Tak se přijeďte za námi podívat a naše bojovníky povzbudit.

Ladislav Bruckner

zastupující starosta semilského okrsku