Sobota 3. Července 2021

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILYM I.

NEBÁKOV 2021

SOBOTA 3.července 2021 – 21:00 hodin

Vážení rodiče a všichni doma.

Máme za sebou první táborový den. Máte tady opět trochu problém s internetovým připojením a tak improvizujeme. Ale zatím se daří toto vyřešit. Omlouvám se, že za celý den nebyl žádný příspěvek, ale první den je vždy trochu jinak. A navíc zpravodajství jsem trochu poodložil. Důvod je jednoduchý, naši hráli od 18ti hodin na Euru s Dánskem. Doufám, že chápete, u toho jsem nesměl chybět, i když to tak smutně pro naše barvy dopadlo. Ale ostudu neudělali. Jen jsme tady museli trochu improvizovat, ale povedlo se venkovní kino s fotbalem (viz foto).

A teď k dnešnímu dni. Před odjezdem na tábor byl každý účastník letošního tábora otestován na Covid-19. Všichni jsou v pořádku a to včetně instruktorů. „Odborný“ dohled jsem nad testováním převzal já osobně z prostého důvodu. Testování provádím a zabezpečuji na Gymnáziu v Semilech, takže nebojte, bylo vše pod odborným dohledem. Po 10té hodině, jak víte jsme se vydali, někteří autobusem, někteří na kolech a zbytek náklaďákem a nebo osobním autem. Podle dané situace. Na Nebák jsme všichni dojeli v pořádku a do oběda se věnovali ubytování. Po obědě kdo nestihl dopoledne, tak ubytování dokončil. První společný nástup byl cca v 15 hodin. Proběhlo rozdělení do družstev a seznámení dětí s instruktory. Zbývající odpolední program byl věnován hrám ve smyslu vzájemného poznání se navzájem. Letos máme hodně nových a hlavně mladších ročníků táborníků. Po večeři bylo osobní volno věnované na seznamování se s okolím a sami mezi sebou spojené s různými hrami (pinec, přehazovaná atd.). Jak je již dlouholetou tradicí na našich táborech. Za chvilku se už bude ta naše – Vaše omladina připravovat do pelíšku. Takže osobní hygiena a ještě trochu podebatění o dnešním dni navzájem a pak už jen sladké a hezké sny se jim do spánku jistě vloudí a ráno po budíčku šup na rozcvičku.

Ještě Vám přidávám pár foteček, dnes ještě trochu poskromnu, ale od zítřka už budu u Vás častěji a i s dalšími informacemi o ubytování, stravování, bodování chatek atd.

Pro dnešek se s Vámi loučí Váš staronový (spíše už jen starý :-D ) dopisovatel a zpravodajce Láďa.