Sobota 27. Června 2020

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILY I.


NEBÁKOV 2020


(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)


SOBOTA 27.června 2020 – 19:00 hodin
Vážení rodiče, sourozenci, prarodiče, kamarádi a přátelé.
A je to tady. První dne na táboře je v plném proudu. Cesta proběhla bez problémů a tradičně první vyjížděla skupina odvážlivců, kteří jeli na kolech ze Semil a z Chuchelny. Ostatní pak po desáté hodině vyjížděli autobusem následované nákladním autem s koly a rozměrnější materiál, našim mikrobusem s vlekem a drobnějším materiálem, potravinami a vším potřebným k zabezpečení nejen pitného režimu, ale i s dostatečným množstvím dezinfekce pro všechny táborníky. Já odjížděl před autobusem a též s vlekem, na kterém byly 4 lodě. V autě pak materiál na vedlejší činnost tábora (hry a sport) a počítačové zázemí. Z letošních dotací, které jsme dostali, byla zakoupena nová loď s pádly a 6 nových profesionálních vest pro ty nejmladší.
Při příjezdu na Nebák jsme se všichni ubytovali a dnešní den je spíše seznamovací a přípravný Máme tady letos i několik nováčků. Kolem 11té hodiny dorazila skupina s kolegáčky z SDH Košťálov. Takže už jsme skoro v plné sestavě. Pár dorostenců ještě dorazí.
Na uvítanou jsme měli k obědu knedlíčkovou polévku a halušky s uzeným masem a červené zelí k tomu. No co Vám mám říkat, jako od maminky. Polívku jsem si já osobně dal 2x a druhé jsem zbaštil tak, že jsem měl co dělat, abych došel k chatce. No dieta to tady prostě nikdy nebyla a jak to tak vypadá, tradice se dodržuje. I dětem chutnalo podle prázdných talířů, většinou. Odpoledne se připravovala sportoviště, trochu jsme pomohli při ošetření pískového hřiště, zahráli si v lese společnou hru a šli trochu pohoubařit. Ostatní připravovali večerní program, jehož součástí je opékání buřtíků v nedaleké jeskyni. Trochu dobrodružství neuškodí.
Taky tady trochu zápasíme s wifi připojení, ale snad se to rozběhne a budu moci Vám přinášet zpravodajství pravidelně a i několikrát denně.
Pochopitelně foťák je v plné bojové pohotovosti a tak každé zpravodajství bude doplněno i několika fotografiemi.
A abych nezapomněl, počasí je sluníčkové a je teplo. Je fakt to, že jsem se domlouval s Péťou, tím nahoře a on naší žádosti vyhověl a dešťové mraky zatím trochu poodstrčil jižněji :-D
Zítra přinesu další informace o organizaci tábora, rozmístění v chatkách a další podrobnosti, které by Vás asi zajímali.
No a to je zatím pro dnešní den vše.
Z Nebákovského ráje se s Vámi loučí Váš zpravodaj Láďa


21:00 hodin
Hezký večer Vám všem.
Tak už máme zprovozněné WIFI a jdu na to. Dětičky a spol. již jsou nazpět a nejen, že si opékaly, i si zazpívali v krásném prostředí Českého ráje. Trochu se nám tady zamračelo, ale těch pár kapek, doslova, nás z dobré nálady nerozhodilo. Všichni jsou v pořádku, ztráty „zatím“ nulové. A já jsem ještě upravil pár fotek, abych i to opékaní Vám mohl poskytnout i v obrazově. Teď už se všichni pomalu chystají do svých pelíšků, na letošním táboře poprvé.
No a přidám i perličku, naše jedna obětavá sestra odcházejíc z hráze trochu podklouzla, ale plovací vesty nepustila a i přes ten její „skluz“ vše dobře dopadlo, teda pro vesty a pro ni, ovšem mobil měl trochu smůlu. Ale vteřinové lepidlo tady taky máme.
A to je pro dnešek opravdu vše a těším se na zítřejší písmenka pro Vás.


Z Nebákova se s Vámi a za všechny loučí Láďa^