Sobota 10. Července 2021

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILYM I.

NEBÁKOV 2021

(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

SOBOTA 10.července 2021 – 10:00 hodin

Přeji Vám všem krásný sobotní den.

Čas letí a ať už se nám to líbí a nebo ne, tak tu je den předposlední. Za cca 28 hodin odjíždíme. Někteří teda už dnes, protože zítra odjíždějí s rodiči na dovolené. V tom duchu bude i celičký den probíhat. Vlastně to začalo už včerejším večer, kdy jsme pro děti udělali letní kino. Promítal se film Špunti na vodě. Přes počáteční potíže se zvukem se nám podařilo vše zprovoznit a tak kulturní zážitek splnil svůj účel. Večerka se tím i trochu protáhla a i budíček se mírně popostrčil. Počasí včera před promítáním nebylo nic moc, ale nakonec se nad námi ten nahoře slitoval a bylo i obstojně a hlavně nepršelo.

Po rozcvičce, snídani a úklidu chatek přišlo na řadu bodování. NO, hrůza a děs. A tak několik chatek se zapojí do úklidu celého areálu. Ale douklidit chatku jsme jim stejně neodpustili a museli si ji dát do pořádku. Sami uvidíte ve fotogalerii kdo si jak vedl. Pro připomenutí přidávám i seznam osazenstva jednotlivých chatek.

Teď se Vaše – naše dětičky připravují na dnešní zápolení, hlavně v disciplínách požárního sportu. Jdu to sledovat a udělat nějaké ty fotečky. Z toho včerejšího promítání přidávám nějaké foto. Tentokrát trochu skromné, ale aspoň něco.

Zatím ahojky a po poledni jsem u Vás.

Váš Láďa

 

14:00 hodin

Nebákov pozdravuje zbytek světa.

Dopolední program máme za sebou a sluníčko nám k tomu svítilo, konečně. Zatím co starší zodpovědně trénovali požární útoky společně s těmi nejmladšími, nehasiči, mladší a starší běželi na branný závod všestrannosti. Ten se již tradičně konal v okolí Nebáku. Po relativně rovném terénu museli všichni pomalu vyšplhat na kopec nad Nebákem. Ale všichni bojovali jak jen mohli a žádný to nevzdal. Tradiční disciplíny, které každý z nich v průběhu tábora trénoval, mohl a jistě i udělal v tom nejlepším. Je samozřejmé, že hold někdo byl první a někdo poslední, to je realita života. Ale nikdo neplakal a ani se nevztekal.

Jak jsem již napsal, počasí a hlavně sluníčko se na nás směje, ale pro jistotu to tady oťukávám, abych to nezakřikl.

Oběd byl opět vynikající, ty holky prostě umí. Je jasné, že se někdo najde, že to či ono jídlo nejí, ale dělají velice nedobře, protože opravdu umí. To mně věřte.

Dopoledne jsme už začali připravovat i závěrečný večer. Diplomy za účast, za úklid chatek a nezapomněli jsme ani na šéfovou Janičku a osazenstvo zdejší kuchyně. Teď diplomy prochází procesem podpisů vedoucí tábora naší Káji a pochopitelně Marečka, jako starosty sboru. Máme už i připravené společné foto, které jako vždy dostane každý účastník tábora.

V průběhu odpoledne, bohužel, se s námi někteří táborníci rozloučí před večerním ukončení. Ale nedá se nic dělat. Jedou totiž s rodiči na dovolenou a potřebují si ještě zařídit další věci. Je to každým rokem a letošní není výjimkou. Pochopitelně než odjedou a rozloučí se s námi obdrží diplomy a společnou foto.

Tak to je prozatím vše a ještě se dnes určitě ozvu.

Loučím se a zatím na shledanou.

Láďa

 

19:00 hodin

Vážení rodiče a přátelé.

Tábor se nám chýlí ke konci. Dnes máme před sebou poslední večer. Dříve, než se trochu rozepíši, připomínám všem, že odjezd bude v cca 14 hodin. Příjezd ke zbrojnici v Semilech cca v 14:30 hodin. Při odjezdu Vám všem budu zasílat sms s informací o odjezdu a to nejen semilským. Ale pro jistotu to píšu i tady, to kdybych nedej bože na někoho zapomněl do hromadné sms uvést. Ale snad se tak nestane. Jinak dnešní odpoledne bylo věnováno požárním útokům družstev. Počasí přálo a tak bylo vše bez problémů. Návštěvníci místního rekreačního zařízení nám i občas vytvořili sportovní kulisu, což bylo, obzvláště pro ty mladší, povzbuzující. Vlastně vyhráli všichni, protože i přes občasné zaváhání nic nevzdali. Za pár chvil se bude konat závěrečné ukončení. Ale některá rozloučení už proběhla. Předčasně odjeli Pechovi, Gabča a Lubošek. Již po jedenácté se účastnili našeho tábora a i přes to, že jsou kousek od Prahy, jsou to naši semiláci. Loučení právě s nimi je nejvíce emotivní, právě proto, že se společně rok neuvidíme. Ale věřím, že za rok zase na těch pár dnů budeme spolu a zase bude na co vzpomínat.

Pro dnešek se s Vámi loučím, protože se musím připravit na večer a rychle Vám dnešní zpravodajství ještě poslat.

Zítra dopoledne se ještě pochopitelně ozvu i s nějakými fotečkami. A úplnou tečku, aspoň tu zpravodajskou, tradičně napíšu až z domova. Opět takové to ohlédnutí se za těmi 9 dny tady na Nebáku, společně jako jedna rodina, prostě kamarádi.

Loučím se s Vámi a přeji Vám krásnou dobrou noc a zítra, zítra jsme už u Vás a s Vámi.

Ze sluníčkového Nebákova zpravodajce Láďa.

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

20/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bystrá - Hasičský útok
27/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Libštát - Hasičský útok
3/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Želechy - Hasičský útok
10/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bukovina - Hasičský útok
17/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bozkov - Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^