Pondělí 3. Července 2017

PONDĚLÍ 3.ČERVENCE 2017

Výsledek obrázku pro liberecký kraj logo official

Táborníci z Nebákova zdraví všechny doma. Máme tu další prázdninový a táborový den s pořadovým číslem 3. Počasí nám přeje, sluníčko na nás stále vykukuje a je i poměrně teplo, jen vítr je trochu chladnější, ale na sluníčku to je bezva.

Dnešní zpravodajství, hlavně souhrn dopoledne bude trochu z druhé ruky, protože jsem tady do 11 hodin nebyl, ale zjistil jsem si co a jak se dělo. Tak v prvé řadě všichni jsou v pořádku a zdravíčko všem slouží. Tak a teď začneme ránem. Po budíčku nástup na rozcvičku, vedoucími rozcvičky standardně Denča, Pavla a Michal. Po té osobní hygiena a nástup na snídani. K té bylo pečivo, máslo, sýr, šunka, moučník a čaj. Dopolední zaměstnání bylo věnováno hasičskému útoku (musím psát hasičský, náš Mareček nemá rád požární, což na jednu stránku i chápu), trochu atletiky, nácvik štafet a střelby. Vše se zvládlo a za výdej energie byla i odpovídající svačinka, hlavně ovoce, které doplní i tekutiny. Pochopitelně pitný režim nejen dodržujeme, ale dbáme na to, aby každý měl plné pitné lahve.

V 8:30 hodin jsme měli kontrolu z Okresní hygienické stanice ze Semil. Kontrola dopadla dobře a tak můžeme bez problémů pokračovat v táborovém rejdění a řádění. Pro Vaši informovanost jsem pro Vás vyhotovil fotokopii a máte ji ve fotogalerii – 2 strany.

K obědu jsme měli bramborovou polívku a k tomu rizoto s kuřecím masem, výborným zelím a sýrem. No, nevím jak kdo, ale myslím, že budete muset s dětičkami po táboře navštívit nějaký obchod s textilem. Nejspíše Vám tady trochu povyrostou do výšky nebo do šířky, někteří i obojí. Po denních činnostech jim vždy řádně vyhládne a tak se cpou jedna radost. A ani se nedivím, protože zdejší kuchyň pod vedením paní Doležalové opravdu vaří výborně.

Po obědě trochu klidu a hlavně sportovní zápolení. Někdy si až člověk říká, kde ještě berou tu energii. Před chvílí se opět jednotlivá družstva rozešla či rozjela na svá stanoviště a pokračují v dopoledním programu. Průběžně se střídají, aby se dostalo na všechny a prošlo se všemi disciplínami, které jsou pro ně připraveny.

Taky do fotogalerie Vám nafotím aktuální bodování chatek a průběžné pořadí. A Abych nezapomněl, kdyby se někdo z Vás nás chtěl zítra navštívit, tak tady nejsme. Cca v 9 hodin odjíždíme směr Praha, část dětí jede do pražské ZOO a větší část do dětského centra MIRAKULUM. Návrat je plánován tak, abychom stihli večeři. Na cestu dostaneme balíčky a pochopitelně nápoje. Já bohužel se tohoto výletu se účastnit nestihnu, pracovní povinnosti volají. Ale určitě budou sebou brát foťáky další instruktoři a sdělí mé maličkosti co a jak se dělo a nějaké ty veselé příhody z natáčení. A přidám ještě jednu informaci. Ve čtvrtek v podvečerních hodinách tady budeme mít veselo. „Možná přijede i kouzelník“ a k tomu diskotéka pro mladé a i pokročilé a jako v předešlých ročnících i s maškarní. Letošní téma:

A to je zatím vše a teď utíkám s foťákem vytvořit nějaké fotečky, ať mohu doplnit zpravodajství i o fotogalerii, na které vypomáhá se svým foťákem i bratr Péťa Kousalu st.

19:00

A máme po večeři, dnes gulášek s knedlíkem a kdo chtěl i cibulka a křen. Masíčko se rozpadlo a vše k plnému blahobytu všech.

Jinak před večeří jsme dnes opět sportovali a někteří si malovali trička podle šablon. Teď se připravuje fotbalový turnaj pro kluky a turnaj v přehazované pro děvčata. Všem už se i předala informace o průběhu zítřka – výletního dne.  Sluníčko nám zatím ještě stále svítí, trochu se sice ochladilo, ale je to stále přijatelné.

A protože se teď už budu muset přesunout na kolbiště po večerního zápolení i s foťákem v ruce a ještě stihnout Vám toto přeposlat na fcb (a poté Danek na webovky), tak se s Vámi pro dnešek loučím a přeji Vám všem příjemný zbytek odpoledne a večera a zítřejší den plný slunečního svitu.

Od nebákovského rybníka Váš Láďa.