Pondělí 2.Července 2018

PONDĚLÍ 2.července 2018

Hezké odpoledne přeji Vám všem doma.

Dnes jsem nebyl přítomen na táboře, pracovní povinnost hold opět vkročila do mého táborového dění. Asi tradice. Nic méně jsem na tábor přijel, zjistil co a jak se dělo a vlastně zprostředkovaně Vám dnešní táborový den popíši. A abych nezapomněl, všechny došlé dopisy jsem předal adresátům a jejich oči, rozveselené oči, prozradily tu srdíčkovou radost, kterou v tu chvíli prožívali. A se nejprve vrátím k nedělnímu odpoledni a večeru.

Jak jsem již včera psal, vydali se všichni na Trosky, na kolech či auty. Vše všichni zdárně zvládli a nikomu se nic nestalo, takže stále máme všechny :-D Takže se moc neradujte, přivezeme Vám je zase domu a zdravé. No jedno malé doporučení pro Vás rodiče, tábor většinou rychle uteče, takže už navštivte prodejnu Teta nebo jinou drogerii, určitě prášek na praní se hodí :-D Ale abych se zase vrátil k tématu včerejšího odpoledne. Na Troskách všichni zhlédli ukázky provazochodců a určitě je to oslovilo. Takže až přijedou domu, hlídejte si šňůry na prádlo :-D Kecám :-D Líbilo se jim to a i si na kolech protáhli tělíčka a bezpečně dorazili do tábora. Po krátkém odpočinku nastoupil náš dorost, který si i letos připravil pro Vaše naše děti spoustu zajímavých a motivujících her, kde byl vložen takový ten správný zápal soutěživosti. Za to asi nejvíce patří zásluha našeho Jonáše. Jeho fantazie a nápady jsou až neskutečné a hlavně fungují. Ty Vaše naše ratolesti nenápadně vniknou  do soutěžení i třebas někdy náročného, ale zapomenou na únavu i na to, že předchozí nedůvěra sama v sebe je zapomenuta a to je pak opravdu paráda koukat co vše najednou dokážou, jak dovedně a dobře a s tím správným srdíčkovým zápalem. Po výborné večeři a krátkém odpočinku bylo pokračování. Člověku ani nepřipadlo, že by to celé dění někdo nějak přerušil, byť večeří a výbornou. No jak taky jinak. Paní Doležalová a její kuchyňský personál prostě umí, jak se říká: JAKO OD MAMINKY. A pak už tradičně chvilka osobního volna, mytí a sprchování a do hajan. Odpočinout na zítřejší (dnešní) náročný tréninkový den plný hasičiny, zvyšování odborné znalosti atd. Mimochodem, jak jsem dnes sledoval nováčky, tak jsou velice pozorní a učí se rychle. No, snad někdo z nich najde ten správný zápal a chuť se zařadit do našich řad mládeže na plný výkon. Taková posila je vždy vítána.

A teď již k dnešnímu dni. Ranní procedury tradiční. Dnes všichni nastoupili na rozcvičku, dnes žádný hastrman nebyl. Přece jen ještě není po ránu takovéteplo a rybník taky nepřipomíná teplou vodu ve vaně. Po osobní hygieně a snídani opět kontrola úklidu chatek a stejně jako v neděli následoval dopolední tréninkový program. Jen se trochu pootočilo kolo u všech třech skupin, aby každá z nich zase vyzkoušela a zdokonalila něco jiného z toho hasičského řemesla a sportu. Co bylo ke svačině jistě již víte z jídelního lístku, který jsem již zveřejnil. Po odpoledním klidu se vyrazilo na kolech po Českém ráji – mladší a starší. Průběžný cíl: hrad Kost. Dorost měl trénink štafet na hřišti v Rovni. Technický doprovod se svačinou tentokrát zajistila dcera naší Stáničky a její kamarádka, které nás tady navštívili a moc jim za to děkujeme.

Jinak Vás předběžně a s časovým předstihem upozorňuji, že na středu je plánovaný výlet do Prahy s odjezdem ráno a návratem před večeří. Takže Vaše případné návštěvy na tento den neplánujte. V táboře budu jen já, no jedině, že by jste mé maličkosti chtěli přivézt něco dobrého :-D

Tak a to je zatím pro teď vše.

Z Nebákova zdraví Láďa ;-)

BODOVÁNÍ CHATEK

Chatka     ne  po  út  st  čt  pá  so   celkem  pořadí

č.3           1    1                                    2          1.

č.4           1    1                                    2          1.

č.5           1    1                                    2          1.

č.6           1    1                                    2          1.

č.9           1    1                                    2          1.

č.10         1    1                                    2          1.

č.11         1    1                                    2          1.

č.12         1    3                                    4         12.

č.13         1    2                                    3         10.

č.15         2    1                                    3         10.

č.16        1+   2                                    3+        9.

č.17         1    1                                    2          1.

Hezký podvečer Vám všem.

Sluníčko stále svítí a dětičky užívají osobního volna. Večeře opět jako od maminky a musím přiznat, že jsem se teda trochu přecpal. No nechávat prázdný talíř se prý musí :-) Dnes pár drobných odřenin z výletu na kolech, ale vše se zvládá. Dětičky jsou statečné a ani si to nepřipouští. Navíc naše paní primářka Stánička má vše pod kontrolou a dnes jsme měli i odbornou přítomnost přímo zdravotních sestřiček. Stánička měla návštěvu, dcerku, a ta je zdravotní sestrou a její kamarádka též. No hold někdo má takové příbuzné v rodině. Teď všichni sportují, někdo pinec, někdo volejbal atd. I pár otužilců se převléklo do plavek a skočili do místního rybníka. Naštěstí jsme zjistili, že hastrmanova „motorka“ tady není, tak nejspíše vyrazil na cesty. Teda aspoň doufáme.

Já se pro dnešek s Vámi loučím a přeji Vám příjemný zbytek dne.

Z nebákovského údolíčka se s Vámi pro dnešek loučí Láďa :-)