Neděle 30.Června 2019

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILY I.

NEBÁKOV 2019

(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

NEDĚLE 30.června 2019

10:00 hodin

Zdravím všechny doma i nedoma.

Mé dnešní brzké ráno (5:30) nebylo pro účastníky „zájezdu“, jen jsem se trochu dříve vzbudil a v klidu si připravil vše na dnešní den. Pochopitelně vedle sebe i ranní kávičku.

Počasíčko hned od rána ukazovalo a ukazuje, že dnes bude nad našimi hlavami ten žlutý pán nebes svítit po celičký den a bude i teplo, nebo spíše vedro.

Budíček s rozcvičkou proběhl v pohodě a všichni jsou v pořádku. Ke snídani byl čerstvý rohlík a k němu máslo, marmeláda jahodová nebo meruňková, tavený sýr i krájená cihla, tradiční pestrá. Před dopoledním zaměstnáním proběhlo i bodování chatek, které máte k nahlédnutí ve fotogalerii. Dnes krom dvou drobných výjimek všichni bodovali naplno. No uvidíme, snad jim to vydrží déle, než-li první den.

Na svačinu jsou připravené melouny a nektarinky.

Na nástupu před dopoledním „zaměstnáním“ byli všichni rozděleni do jednotlivých družstev a poté se rozešli na svá stanoviště (hasičský útok, střelba, zdravověda, topografie, topografické i hasičské značky atd.). A když zmiňuji tu topografii, tak naše Stánička, která tu naší Vaší drobotinu toto učí, zavzpomínala na loňský rok, kdy se ji nejmenovaný zeptal, zda Stánička je bude učit tu porn….., asi víte. Trochu ústní překlep, to se stává všem.

A to je prozatím, vše. Jdu to vše obejít a pořídit i nějakou tu fotku pro Vás doma.

Mějte se hezky, užívejte volné dny, ale moc si nezvykejte, protože jak to znám, tak ten tábor vždy tak uteče, že se člověk nestačí ani pořádně nadechnout.

Z Nebákovských hvozdů Váš Láďa

 

19:00 hodin

Hezký podvečer Vám všem doma.

Neděle se pomaličku a jistě blíží ke svému závěru, ale tady to zatím tak nevypadá. Po odpoledním koupání se ve zdejším rybníku a po svačině naše Kája společně s ostatními dorostenci rozjela první kolo týdenní hry pro naše táborníky. Vzhledem k tomu, že jde o časově delší hru, budou konečné výsledky známé později. Ale zítra Vám aspoň zveřejním průběžné výsledky a i složení jednotlivých družstev.

Dnes se také dostavil poslední účastník našeho tábora Pavlík, takže jsme v plné sestavě a zítra i uděláme společnou fotku všech táborníků, včetně všech instruktorů. Pochopitelně budete mezi prvními, kteří ji uvidí,

Teď mají všichni osobní volno, takže buď sportují a i někteří si ještě zkouší  teplotu zdejšího rybníka, a ani se nedivím, protože je stále dost velké teplo.

Navštívili nás tady i Skrbkovi, tak jsme s nimi strávili příjemné chvilky a i společnou večeři.

Já se pomalu s Vámi pro dnešek loučím, přeji Vám všem příjemný zbytek dne a klidný večer a mějte se moc hezky.

Z Českého ráje Vás zdraví Váš Láďa

PS: Protože se pomaličku a jistě blíží středa, tak bych Vás všechny chtěl upozornit, že na středu plánujeme celodenní výlet. Takže pokud se k nám v tento den chystáte přijet, tak to nedělejte, nebudeme tady. Ale pochopitelně Vás budu průběžně informovat. Ještě ohledně zítřka, průběžné zpravodajství zítra nebude, až odpoledne. Chtě nechtě se musím zítra na pár hodin služebně vzdálit. Ale pochopitelně zajistím kolegáčky, aby neopomněli mít u sebe po celé dopoledne foťák, abych měl i nějaké to foto pro Vás doma. A ještě poděkování Vám všem za Vaše písmenka ohledně zpravodajství, které člověka potěší a já si toho vážím a vím, že to  není zbytečné, DĚKUJI :-)

Den očima dorostenek:

Ráno se na dopolední hasičské aktivity rozdělily děti do družstev na starší, mladší hasiče, mladší nehasiče a na SDH Košťálov. Děti byly rozděleny na útoky, štafetu dvojic a všestrannost, ve kterých se budou každý den střídat. Mezi všestrannost patřily střelby, topografie, topografické značky, hasební prostředky, uzle a zdravověda. V odpoledních hodinách se děti byly koupat v Nebáku a ještě jsme je rozdělili na celotáborovou hru. Starší i mladší děti jsou namíchané. Celkově je pět družstev a každé družstvo má dva vedoucí v podobě našich dorostenců a dorostenek. Hráli jsme hru, která se jmenovala ,,Šavle“. 

(Valentýnka)

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

9/3/2024
Jablonec nad Nisou - 60 m překážek-jednotlivci
10/3/2024
Jablonec nad Nisou - 60 m překážek-jednotlivci
23/3/2024
Jablonec nad Nisou - 100 m překážek-jednotlivc
6/4/2024–7/4/2024
Vlašim - hasičská všstrannost a brannost
30/4/2024
zbrojnice - Čarodějnice

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^