Neděle 28. Června 2020

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILY I.


NEBÁKOV 2020


(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

 

SOBOTA 28.června 2020 – 7:00 hodin

Hezké a klidné dobré ráno Vám všem doma.

A máme tady první ráno na Nebáku. Dětičky ještě spinkají, jen já a pár dospěláků už je na nohách. Počasí je už teď sluníčkové a vypadá to, že naše dohoda a prosba s tím pánem nahoře je postavena na dobrém základě. Včera tady trochu sprchlo, ale byl to jen takový náznak deště, nic vážného. Jediné co bylo na ranní obloze byl tento balón. Já v klidu dopiju ranní kávičku a připravím vše potřebné, abych Vám dodal včera slíbené informace.

Takže, od ranní kávičky Vás zdravím.

Láďa

PS: Ještě přidám i nějaké foto z včerejší jízdy odvážné skupiny na kolech.

 

12:00 hodin

NEBÁKONŠTÍ VÁS VŠECHNY ZDRAVÍ :-)

Od časného rána tady máme živo a i já se pro Vás snažím ze svého „ňůsrůmu“ ( :-D vím já jak se to píše) posílat čerstvé informace o tom co se tady děje a koná.

Všichni jsou v pořádku a zrovna dosvačili a už opět pokračují v načatém dni. Sluníčko nás tady pěkně zahřívá a mráčky nad hlavou máme jen sporadicky. Snídaně opět pestrá, jako tomu bylo i v minulých letech. Na oběd se já osobně těším. Je čočková polívečka, kterou naše Janička umí suprově a k tomu ovocné kynuté knedlíky a ty jsou taky jako od maminky. Teda jako od té mé určitě. Všichni poletují po disciplínách a střídají se. Nikdo nic nevymýšlí a nováčci zapadli do staré gardy úplně suprově. Každý se snaží jak jen může a to je dobře. Vždyť to je taky účel tábora, zdokonalit se v hasičkém řemesle.

Soutěž v úklidu chatek, jako vždy v prvních dnech, je vyrovnaná. I máš Lubošek zabral, jak tomu nebylo v letech minulých a chatka vyglančená.

Dnes se i má odpoledne otevřít venkovní kiosek. Ten jsem se včera domluvili otevřít až dnes, pokud mají dětičky zásoby z domu, aby jim to jejich kapesné trochu déle vydrželo.

Na pitný režim dbáme, aby bylo dost pro všechny. Dbáme i na očistu a na dvou místech máme pevné dezinfekční prostředky a u hlavní centrály a v rekreačce celkem 6 mobilních míst s dezinfekcí. Původně jsme dát mobilní i na jednotlivé chatky, ale po zvážení okolností jsme od tohoto upustili, aby si to někdo nenastříkal do očí a nedej bože někomu jinému. Přeci jen jsou tu malé děti.

A já se s Vámi prozatím rozloučím a jdu za nimi s foťákem, abych opět vytvořil nějaké ty fotečky pro Vás doma.

Mějte se moc hezky a užívejte volné neděle, teda minimálně od práce ;-)

Z pod nebákovského nebe se s Vámi prozatím loučí Váš zpravodaj

Láďa :-)

 

19:00 hodin

Zdravím všechny doma z Českého ráje.

Blíží se nám pomalu a jistě večer a já se hlásím s dnešním posledním vstupem.

Přes veškeré hrozby s průtrží mračen se nám ta mračna vyhnula a jen lehce a okrajově nás počechrala trochem větru a pár kapkama, které ani nemůžeme považovat za nějaký náznak deště. Takže venkovní odpolední program nebyl nijak ohrožen a nemusela volit varianta „B“.

Takže, po obědě, výborném obědě, byl v táboře polední klid na trochu vytrávení. Bylo teplo a tak přišel na řadu rybník a lodičky. Každý podle libosti a chuti. Po svačině se všichni rozdělili do svých družstev a začalo se malovat. Ne na zdi, ale všechna družstva obdržela postarší bílý ubrus a vytvářela, podle své fantazie, jejich vlajky. Všichni se zapojili, někdo více, někdo méně, ale bylo příjemné pozorovat, jak jim to jde. Pochopitelně se s nimi zapojili jejich instruktoři, kteří mají pod patronací jednotlivá družstva. Někteří již mají hotovo, jiní na dodělání ještě potřebují trochu času.

Po 18:00 hodině byl nástup a šlo se na večeři. Co k ní říci, asi budu muset změnit konfekci :-D Kdo umí, ten umí, o tom žádná řeč.

Teď už mají všichni osobní volno s tím, že opět naši dorostenci mají pro ně připravený večerní program. Ten ještě musím „vymámit“ z našeho Jonáše, který dnes dorazil, stejně jako Tomáš a druhý Jonáš. Jakmile jej získám, hned Vám ho tady zveřejním. Měl by to být takový ten přehled až do konce tábora, ale budu jej postupně zveřejňovat, aby to mělo nějaký rozumný postup a nezahltil jsem Vás množstvím informací a byl v tom jen zmatek. Ještě tady upravím několik fotografií a pochopitelně večer budu já i můj foťák v pohotovosti.

Mějte se moc hezky, přeji Vám klidný zbytek neděle a ať Vám nikdo nepokazí pondělní den. Ať už v práci nebo někde jinde.

Loučím se s Vámi a zítra jsem opět tady u Vás J

Láďa

 

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

20/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bystrá - Hasičský útok
27/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Libštát - Hasičský útok
3/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Želechy - Hasičský útok
10/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bukovina - Hasičský útok
17/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bozkov - Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^