Neděle 2. Července 2017

NEDĚLE 2.ČERVENCE 2017

15:00 hodin
Výsledek obrázku pro liberecký kraj logo official

Hezké nedělní odpoledne Vám všem doma.

Máme nedělní více jak půlden za sebou. Trochu jsme včera večer upravili denní táborový program a budíček jsme o půl hodiny postrčili (z původních 7:15 na 7:45), takže dětičky se tady můžou do sytosti vyspinkat. Ostatní dopolední program se tak trochu popostrčil a upravil k nástupu na oběd. Jinak k snídani byla houska nebo rohlík (podle výběru i počtu kdo kolik chtěl) s máslem, sýrem, šunkou, marmeládou, buchtou a k tomu čaj. Po snídani byl dopolední program věnován jak teoretické činnosti hasičiny, tak praktické. Pochopitelně jsem pro Vás připravil i foto dokumentaci, kterou jsem pro Vám doplnil i s textem. Též ve fotogalerii najdete první den bodování chatek. No, trochu zarážející vedení posledního místa převzala dvojice našich instruktorů a to ani ne z řad dorostenců, ale „staré“ gardy. Za neumožnění kontroly chatky dostali …. No sami můžete kouknout jaké asi dostali ohodnocení.

Po výborném obědě (česnečka s vajíčkem a krupony, milánské špagety), následovalo osobní volno, které bylo dětmi využito hlavně ke sportovní činnosti (kopaná, stopní tenis atd.). Před chvílí proběhl nástup a všichni se už rozešli na svá stanoviště. Část trénuje požární útok, část vyrazila na kolech a zvyšuje si kondičku po krásné okolní přírodě, další na lodičkách projíždí místní rybník, který je letos plný ryb. Pastva pro oči rybářů.

Počasí se nám tady umoudřilo a i když se občas trochu pozatáhne, tak se vypršelo přes noc a od rána ani kapka. Dnes je sluníčkový den, krom těch pár drobných výjimek, kdy se objeví temný mrak. Ale svatý Péťa, který nad námi opět začíná držet ochrannou ruku, jej pak trochu popostrčí jižněji či severněji.

Připravil jsem pro Vás ještě pár fotografií ze včerejšího podvečera a večera a neopomněl přidat nějaký ten komentář na nich. U jednoho komentáře jsem  málem přišel o život, ale nakonec sestřička Deniska mě ušetřila, udělila milost a přežil jsem. Jistě poznáte o jakou jde.

Teď se na chvilku odmlčím a před večeří dopíši a předám svému budoucímu nástupci Dankovi Mikšovi, který vše ukládá na webové stránky našeho sboru. Letos na mě zůstalo jen uložení denního zpravodajství na facebookové profily našeho sboru a kolegů z Košťálova.

Mějte se hezky a užívejte nedělního odpoledne.

Pro příznivce semilských a košťálovských hasičů Láďa Bruckner – Nebákov.

 

19:00 hodin

Hezký podvečer Vám všem.

Odpolední činnost za námi a už i večeře. K té jsme měli bramborové knedlíky, červené i bílé zelí, špenát a pečené vepřové. Bříška máme plná a děti se nám začínají pěkně rozjídat. A co se týká dnešního odpoledne po 16té hodině tak se volně pokračovalo v odpoledním programu. Jednotlivé skupiny buď cvičili požární útok, štafety, trochu zabrouzdali do vodáckého výcviku a část se vydala do lesa s úkolem zajistit dříví na stavbu voru. Také se už vrátila parta kolo sportovců, bez zranění a v pořádku. Počasí sluníčkové a je i poměrně teplo, odhadem kolem 22 stupňů, občas sice zafouká, ale nám to zábavu tady na Nebáku nesebere. Teď se dětičky zabývají volnou zábavou a i vypomáhají při úpravě pískového hřiště, jsou to šikulky.

A co na závěr dnešního zpravodajského vstupu? Máme se tady dobře, žádná zranění, krom občas nějaké odřeniny, ale to je běžné, ale hlavně žádné závažné a na děti v tomto jsme připravené. Jednou z takových klamavých praktik je i náš dlouhodobý improvizující lék, kterému se odborně říká Ibalgin. Ten podáváme ve speciální podobě – vybíráme červené lentilky a ta naše Vaše mládež už nás dáááávno prokoukla a vědí, že to jsou lentilky a věřte nevěřte funguje to.

Mějte se všichni doma moc hezky a zajisté se nebudu plést, když vyřídím pozdrav od všech našich Vašich dětí a pochopitelně i instruktorů.

Z Nebákova Váš zpravodaj Láďa Bruckner.

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

20/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bystrá - Hasičský útok
27/7/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Libštát - Hasičský útok
3/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Želechy - Hasičský útok
10/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bukovina - Hasičský útok
17/8/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Bozkov - Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^