Čtvrtek 8. Července 2021

ZPRAVODAJSTVÍ Z HASIČSKÉHO TÁBORA SDH SEMILYM I.

NEBÁKOV 2021

(se zveřejněním fotografií a popisů vyslovili písemný souhlas zákonní zástupci dětí v souladu s GDPR)

ČTVRTEK 8.července 2021

Zdravím všechny z Nebákova.

Je tady sice pátek, ale vrátím se k dění čtvrtečnímu, který byl velice pestrý. Po ranních procedurách a snídani se všichni táborníci zapojili do celotáborové soutěže, která opět prověřila znalosti, které si tábora mají dětičky odvést. Ale aby se táborový program zpestřil, po jedenácté hodině jsme vyrazili směr Čertoryje. Musím přiznat, že já s naší Stáničkou jsme volili auto. Ale mělo to své opodstatnění. Vezli jsme všem oběd. Časově naplánováno do detailů. Oni došli a naše dvojice dojela. Teda spíše šestice, protože druhé auto vezlo ty, kteří mají trochu problémy s nožičkama, které si přivodili už před vlastním táborem, ale na tábor prostě jeli. V zdejším areálu probíhala opět celotáborová soutěž Štěstí. Princip soutěže Vám jistě dětičky vypovědí podrobnější, já jej vysvětlím zkráceně. Na každém stanovišti (ze 7mi) musel každý uhodnout daný úkol. Například uhodnout, které špejle je delší. Když ne, tak se vracel na začátek. Kdo pověstné štěstí měl, dostal se do cíle a zajistil pro své družstvo tížené body do celkového hodnocení táborové soutěže. Po návratu na Nebák ještě následovala soutěž ve střelbě.

Ale teď přijde asi hlavní čtvrteční akce a tou bezesporu byla karnevalová diskotéka, na kterou se řada táborníků velice dobře připravila. DJ Boreš zajistil, aby bylo co poslouchat a na co si mohla ta naše – Vaše omladina i zatancovat. Vstup do disco zajistila naše táborová vedoucí Karolínka, kde vedoucí družstev museli nejen splnit dané dvě soutěžní disciplíny, ale i přinést pro svá družstva nějaké ty bodíky. Tradičně celé rejdění ukončila písnička Václava Neckáře Půlnoční.

No a ještě přidám jednu příhodu z natáčení, jak se říká. Trochu, teda trochu dost, nás zarazilo na Čertorii chování jedné místní ubytované paní, z které se nakonec vyklubalo, že je to paní učitelka. Její nezapomenutelná slova: „Já jsem paní učitelka a přijela jsem si sem od dětí odpočinout a vy je sem přivedete a děláte tady, jako by jste to tady měli pronajaté a hlavně rámus.“ Další komentář raději nebudu zveřejňovat, ale s naší Stáničkou jsme to nechápali. Hlavně to, jak takový člověk může dělat ve školství, obzvláště učitelku, když nemá ráda děti. Ale usoudili jsme, že by příště měla vystoupat na K2, kde žádné děti nebudou docela určitě. Co dodat. Asi to setkání bylo pro paní učitelku nenadálé a nečekané překvapení, že v době školních prázdnin se konají tábory a že jsou všude kolem nás děti a že na ně v Českém ráji „narazila“. Jak se říká: Z dálky vypadala divně a zblízka byla. Znám to i s jiným pojmenováním, ale to tady nebudu zveřejňovat.

A to je ze čtvrtečního dne vše. Za chvilku se odchází na snídani a dnes máme povinné testování, které se Stáničkou zabezpečujem. Mějte se hezky a v poledne jsem zase tady u Vás.

Z Nebakova Láďa

 

Kontakty

SDH Semily I., 
Vysocká ulice 402,
513 01 SEMILY

e-mail: sdh.semily@seznam.cz
web: www.sdhsemily.cz

Mobil: +420 777 944 355

Kalendář akcí

25/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Vysoké nad Jizerou - disciplíny jarních kol Soptíkova poháru
26/5/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Poniklá - 4x100 m, 100 m překážek. Hasičský útok
1/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Semily, Ostrov - Hasičský dětský den
1/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Turnov - disciplíny jarních kol Soptíkova poháru
2/6/2024

Warning: Undefined property: stdClass::$url in /www/doc/www.webyshopy.cz/www/app/templates/basic/views/modules/calendar-list.php on line 18
Turnov - 4x100 m, 100 m překážek. Hasičský útok

Zobrazit celý kalendář

Sponzoři a podporovatelé

NSA

^